Upgrading prestashop Expand

Upgrading prestashop

1 Review(s)

UPDATEPS

Update PrestaShop to latest stable or developer version dependency requirements.

More details

246,00 zł

tax incl.

By buying this product you can collect up to 49 loyalty points. Your cart will total 49 points that can be converted into a voucher of 9,80 zł.

More info

What the update includes

 • update source files for PrestaShop
 • update to the default graphical template
 • Update translations if you need
 • to move all possible modifications in the old version (depending on the degree of modification of the price subject to change)
 • If you have a large amount of photos price may be changed (because of the call time to copy shop and its subsequent uploading)

What the update does not include

 • update is not standard modules
 • changes in standard modules

Reviews

Grade 
06/23/2016

Ok

Aktualizacja z 1.4 do 1.6 odbyła się bez problemowo, a już 2 firmy próbowały to zrobić z mizernym skutkiem gdyż moduł Do aktualizacji sobie z tym nie radził zapewne, ale co fachowiec to fachowiec...

  Write your review! !

  Write a review

  Upgrading prestashop

  Upgrading prestashop

  Moduły / Integracje / Modyfikacje / Sklepy PrestaShop

  PrestaDev.pl to agencja interaktywna działającą od 2009 roku, specjalizująca się we wdrożeniach sklepów internetowych opartych o platformę Prestashop. Zapewniamy naszym Klientom kompleksową obsługę i wspieramy na każdym etapie, od koncepcji, przez wdrożenie, po opiekę i rozwój sklepu, specjalizujemy się również w pisaniu integracji z hurtowniami, systemami sprzedażowymi oraz modułów pod specyfikację klienta, działamy na każdym europejskim rynku e-commerce. Nasze moduły można znaleźć również w oficjalnym sklepie z dodatkami Prestashop Addons Store.